![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12122434
*
nr 1212 2434
Spegel
Rokokostil, 70x43
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 18:50:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 14:38:05
1
400 kr
22/10 12:36:13
2
Vinnande bud
22/10 12:47:37
1
600 kr
22/10 12:47:37
2
700 kr (Budbetjänt)
22/10 12:47:54
1
800 kr
22/10 12:47:54
2
900 kr (Budbetjänt)
22/10 12:48:05
1
1.000 kr
22/10 12:48:05
2
(budbetjänt)
22/10 13:32:12
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1212 2434
Spegel
Rokokostil, 70x43
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 14:38:05 | 1 | 400 kr |
22/10 12:36:13 | 2 | Vinnande bud |
22/10 12:47:37 | 1 | 600 kr |
22/10 12:47:37 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/10 12:47:54 | 1 | 800 kr |
22/10 12:47:54 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/10 12:48:05 | 1 | 1.000 kr |
22/10 12:48:05 | 2 | (budbetjänt) |
22/10 13:32:12 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53